Menu

Studia – ogromne obciążenie finansowe

Jeśli ktoś z Was studiował za własne pieniądze doskonale zna pojęcie przepracowania w wyniku czego oblewania egzaminów. Okazuje się, że coraz większa ilość studentów by zapewnić sobie dobre warunki podczas sesji egzaminacyjnej rezygnuje z pracy, i zaciąga niskooprocentowane łatwe i szybkie pożyczki pozabankowe. Studenci tłumaczą to spokojem psychicznym podczas egzaminów i większą zdawalnością. Trudno się dziwić na renomowanych uczelnia przetrwać te najcięższe lata udaje się tylko nielicznym zazwyczaj pochodzącym z dobrze sytuowanych rodzin studentom. Ich biedniejsi koledzy też muszą sobie jakoś radzić jeśli chcą marzyć o lepszej przyszłości i skończeniu kierunku.

Czemu akurat pożyczki pozabankowe?

Studenci tłumaczą to na przykład brakiem konieczności posiadania płatnego konta w banku – „to tylko dodatkowy i niepotrzebny koszt” – komentują anonimowo. Kolejnym z argumentów jest minimum formalności do wzięcia chwilówki jest potrzebny zaledwie dowód. Niektórzy z nich nawet nie chodzą do firm pożyczkowych wszystkie formalności załatwiają przez telefon i Internet. „Nie mamy czasu na to by chodzić od firmy do firmy” – mówią – „kierujemy się głównie reklamami w telewizji i prasie”. Taka reklama daje złudzenie bezpiecznej pożyczki

Studencie zastanów się dwa razy

Nowego życia, zwłaszcza tego już po studiach nie warto zaczynać z długami. Warto więc zastanowić się dwa razy nim zaciągnie się zobowiązanie. Spłata często niemiłosiernie się dłuży podczas gdy płaca studenta jeszcze w trakcie nauki nie jest na polskim rynku zbyt wysoka. Warto rozważyć również alternatywę wakacyjnych wyjazdów. Pożyczka pozabankowa powinna być koniecznością nie rutyną.